Lëshimi që Partizani i ka bërë në ndeshjen e sotme Kamzës, ka penalizuar rëndë Vllazninë duke e hedhur atë nga Superliga.

Një veprim i të kuqve që ka penalizuar rëndë shkodranët të cilët vërtetë kanë rënë një kategori më poshtë, por këtë çfarë i ka bërë Partizani, duket se nuk do ta harrojnë lehtë në Shkodër.

Madje, ish- futbollisti dhe ish-trajneri i Vllaznisë Edi Martini në një postim të tij pak minuta më parë, u ka kujtuar drejtuesve të këtij klubi se jeta vazhdon dhe gjërat do rrokullisen.

“Bota është e rrumbullakët FK Partizani, jeta vazhdon”- shkruan ai. Kuqeblutë padyshim që do ta kenë në mend këtë çfarë u ka shkaktuar kjo skuadër sot.