Sot do të luhet java e fundit në kampionatin shqiptar në Superligë. Ndërkohë që disa prej ekipeve i kanë mbyllur llogaritë për këtë sezon, vëmendja maksimale është te skuadrat që kërkojnë mbijetesën në elitën e futbollit shqiptar.

Dy janë ndeshjet delikate për ditën e sotme. Partizani-Kamza dhe Skënderbeu-Vllaznia.

“Dueli” i vërtetë është mes Kamzës dhe Vllznisë, pasi sot caktohet se cila nga skuadrat do zbresë në Kategorinë e Parë.

Pak orë para se skuadrat të zbresin në fushën e blertë, newsport.al ka zbuluar emrat e gjyqtarëve për të pesta sfidat që janë si më poshtë. /newsport/

Gjyqtarët për javën e 36-të të Superligës:

Lushnja-Luftëtari

Ardian Beqiri

Denis Agaraj

Alfred Shkreta

Klodian Shahini

Laçi-Teuta

Fatjon Xhemalaj

Astrit Mahmuti

Proletar Puto

Blerim Ziri

Skënderbeu-Vllaznia

Klajdi Kola

Ermal Barushi

Ilir Tartari

Emirion Sino

Kukësi-Flamurtari

Kridens Meta

Denis Rexha

Dojando Myftari

Indrit Myrtja

Partizani-Kamza

Enea Jorgji

Emigres Ganxhi

Rudin Preca

Rejdi Avdo

Linja 1-Olsid Ferataja

Linja 2-Orlando Kuka