Skuadra e Vllaznisë ra dje zyrtarisht nga Superliga. Ekipi shkodran i drejtuar nga trajneri Ervis Kraja nuk ia doli të qëndronte në elitë.

Reagimet kanë qenë nga më të shumtat, ndërsa së fundmi është lojtari i Tërbunit, Stiv Shaba që nuk përmbahet për situatën e shkodranëve.

Ai fajëson Partizanin, ku sipas tij të kuqtë kanë toleruar ndaj Kamzës.

” Të rrijë Bathorja në Superligë dhe të bjerë Vllaznia që ka mësuar gjithë Shqipërinë çfarë është futbolli, është kulmi. Partizan robt ku ti kesh, ekip by***ir”, shkruan në rrjetet sociale ai./newsport/