Vllaznia tashmë ka  rënë në Kategorinë e Parë në fund të këtij sezoni ku u rendit në vendin e parafundit me 44 pikë duke shoqëruar Lushnjen.

Shkodranët sezonin tjetër nuk do jenë mes më të mirëve, por kjo nuk do thotë se disa prej lojtrëve të tyre nuk do luajnë në Superligë sezonin që vjen.

Për disa nga futbollistët shkodranë ka interes nga ekipet më të mira të vendit.

Kontratat do rishikohen për të gjithë dhe shumë lojtarë mund të vendosin të mos e shoqërojnë Vllazninë në Kategorinë e Parë.

Emra të eksperiencës si Vucaj apo Gocaj mund të jenë të domosdoshëm për shumë ekipe.

Po ashtu emra të prespektivës si Çinari, Sherri, Krymi dhe Pjeshka mund ta gjejnë veten në një skuadër tjetër në sezonin e ri./newsport/