Teuta këtë sezon mundi të sigurojë mbijetesën vetëm në javën e parafundit të kampionatit duke mundësua kështu qëndrimin në Superiore.

Sigurisht që arma e fortë e durrsakëve këtë sezon ishte trajneri Gentian Begeja. Tekniku bëri një punë të mirë, duke marrë skuadrën në vendin e parafundit dhe siguruar në fund mbijetesën.

Edhe pse puna e tij është vlerësuar maksimalisht nga drejtuesit e klubit, mësohet se te Teuta po planifikojnë të bëjnë ndryshime readikale që me shumë gjasa do fillojnë me trajnerin. Edhe pse Begeja ka vite që punon në ekip, prite që ekipi për sezonin e ri t’i besohet një tjetër trajneri.

Nder emrat e pare qe kane filluar te perfliten per postin e trajnerit te ardhshem te Teutes eshte edhe shkodrani Edi Martini.

Ai e ka drejtuar edhe tete vitesh kete skuader dhe ky mund te jete nje rikthim i dyte ne Durres.