2 vite pa gazetarin e njohur kolegun tonë Ramadan Bigza (Dani) siç i thinim ne na mungon shumë të gjithve por mësëshumti familjes, i biri Bledari ka një mesazhë prekës

28 MAJ 2016,NJE DITE QE DO MBETET GJITHMON E SHKRUAR NE KUJTESEN TIME,1 DITE QE VJEN CDO MOMENT NE MENDJEN TIME.

2 VITE PA TY,SA SHPEJT KALUAN,POR NDJENJAT MBETEN TE NJEJTA,THONE QE KOHA E ESHTE MJEKU ME I MIRE,NUK QENKA E VERTET,SEPSE NUK KA SHERUAR ASGJE,DHIMBJA ESHE E MADHE NE CDO CAST,NA MUNGON CDO DITE E ME SHUME.

MUNDOHEMI TE MESOHEMI TE JETOJME PA TY NUK ESHT E LEHT,JETOJME TASHME ME NJE BOSHLLEK TE MADH.

BABA,NJE NGA FJALET E PARA QE ARRIN TE THOT NJE FEMIJE,NJE FJALE KAQ E SHKURTER,E THJESHTE,KAQ E PERDITSHME….POR KUPTON VLEREN E SAJ VETEM KUR NDALON TA THUASH..

NJERIU,THONE,VDES VETEM ATEHERE KUR HARROET…

TI,BAB,JE DHE DO MBESESH GJITHMONE GJALLE NE MENDJEN DHE ZEMRAT E GJITHE NEVE!

NA MUNGON PA MASE!!