Kupa e Shqipërisë është në fokusin e gazetave të përditshme sportive. Gjykimi ndër të tjera ka marrë nota negative.

Deklarata e Osmanit, Takaj dhe Dajës gjithashtu marrin vend në faqen e parë të Panorama Sport dhe Sport Ekspres.

Te kjo e fundit një hapësirë të madhe merr edhe kombëtarja, teksa dje ka dalë në konferencë Sokol Cikalleshi.

Nga bota janë disa lajmet më të rëndësishme, duke nisur me të ardhmen e Cristiano Ronaldos, apo te kërcënimet që ka marrë portieri Carius i Liverpool-it.

“Në Panorama Sport” shkruhet edhe në lidhje me trajnerin e ri të Flamurtarit, si dhe për Milanin, që mund të ketë pronarë të rinj. /EDS/