Replika dhe kundër replika në distancë mes dy lojtarëve të Superligës ,Ergis Mersini dhe Ndriçim Shtubina.

Ishte lojtari shkodran që para pak ditësh cilësoi si fajtorin kryesor Gjoken dhe Mersinin për faktin se tashmë Vllaznia është e rënë nga Kategoria Superiore.

Kundërpërgjigjia e gjirokastirtit ishte e menjëhershme duke e cilësuar Shtubinen si lojtar të dështuar dhe se te Vllaznia e kishin larguar si një legen.

Por futbollisti i Laçit ka reaguar sërish duke shkruar në profilin e tij në Facebook ku thotë: ” Ika si legen, por u bana mbret,ti erdhe si mret e ike si legen……kjo eshte diferenca.”

Duket se ‘shigjetat’ nga të dy futbollistët nuk do mungojnë në lidhje me një çështje të tillë.