Mbyllet edhe kampionati i dyte per Zonen e Shkodres, ai i grupmoshes U-9.

Ada ka fituar ne finale ndaj Atletik me rezultatin 3-1 dhe eshte shpallur kampione per sezonin 2917-2018.

Ndeshja ka patur shume emocione dhe Atletik ka kaluar e para ne avantazh por me pas Ada ka shenuar tre here. Dy gola kane patur per autor Sebastian Gjeken dhe tjetri Emiliano Manin.

Ada njekohesisht ka nxjerre edhe golashenuesin me te mire te kampionatit, Sebastian Gjeken me 27 gola. Nje lojtar i spikatur i datelindjes 2010 dhe qe premton shume per te ardhmen.

www.shkodrasport.com