“France Football” ka publikuar dy ditë përpara nisjes së Botërorit formacionin ideal të këtij kompeticioni.

Revista që jep Topin e Artë ka zgjedhur për njëmbëdhjetëshen më të mirë një portier, 4 mbrojtës, 4 mesfushorë dhe 2 sulmues.

Bie në sy fakti që nga 11 futbollistë, 8 luajnë në kampionatin spanjoll me Realin, Barcelonën apo Atleticon.

Jan Oblak (Poloni / Atletico Madrid)

 

Dani Carvajal (Spanjë / Real Madrid)

 

Sergio Ramos (Spanjë / Real Madrid)

 

Gerard Pique (Spanje/ Barcelona)

 

Marcelo (Spanjë / Real Madrid)

 

Casemiro (Spanjë / Real Madrid)

 

David Silva (Spanjë / Manchester City)

 

Paul Pogba (Francë / Manchester United)

 

Antoine Griezmann (Francë / Atletico Madrid)

 

Cristiano Ronaldo (Spanjë / Real Madrid)

 

Leo Messi (Spanjë / Barcelona)