Në stërvitjen para ndeshjes me Spanjën, ekipi i Portugalisë duket në formë, dhe veçanërisht Kristiano Ronaldo, që e nis këtë Kupë Bote në pikun e formës.

Muskujt e këmbëve të portugezit ranë në sy për foto reporterët e që gjendeshin në stadium.

Ndeshja Spanje- Portugali luhet neser dhe padyshim qe pritet me shume interes.

Ronaldo ka bere nje deklarate te shkurter ne lidhje me kete ndeshje duke thene: “Nesër ne do të fitojmë kundër Spanjës”.