Ndahet nga jeta pas një sëmundje të rëndë, ish-futbollisti dhe kampioni i klubit Tirana, Perikli Dhales.

Dhales ishte edhe ish-kryetar i PD, njësia 8 në Tiranë. Dhales po ashtu ishte edhe ish-drejtor i stadiumit “Qemal Stafa”.

Ish kamponi ka humbur betejën nga një sëmundje e rëndë. Lajmin për ndarjen nga jeta të Dhales e ka njoftuar miku i tij, Ervis Xhako

E plotë:

Miq! Ju njoftoi se, pas një sëmundje të rënde dhe tepër akute u nda nga jeta, PERIKLI DHALES, futbollisti dhe kampioni i klubit Tirona, por dhe ish-Kryetar i PD njesia 8!

Varrimi bëhet sot, e Enjte, ora 17:00 në varrezat e Tufinës.

Ngushellime teë sinqerta bashkëshortes së tij Donika dhe dy djemve Frenklit & Hertit! Të qoftë dheu i lehtë e u prehsh në paqe, Pere!