Kroacia është kualifikuar në finalen e Kupës së Botës për herë të parë në histori.

I ftuar në “Magjia 21” në RTSH është i ftuar ish-lojtari i Kombëtares, Fatbardh Jera, është shprehur se ai është një tifoz i Holandës.

Megjithatë në këtë ndeshje  Jera tregon se Kroacia luajti një ndeshje shumë të mirë dhe e merotoi kualifikimin edhe për shkak të brezit të mirë të lojtarëve që ka.

Ndërsa përsa i përket Anglisë është shprehur se ata janë një skuadër në ngritje dhe e kanë të ardhmen përpara, kështu që mund ta provojnë përsëri në vitin 2022.