Tregu i merkatos po zien, dhe shumë emra të rinj po kërkohen nga ekipet e mëdha. Shumë prej tyre nuk janë të njohur për publikun e gjerë, por ju sjellim 10 lojtarët që mund të “tronditin” merkaton këtë verë.

Nikola Kaliniç – Lojtar i Milanit, kërkohet nga Atletiko e Madridit.

 

Frenki De Jong – Lojtar i Ajaksit, kërkohet nga Barcelona

 

Gelson Martins – Lojtar i Sportingut, kërkohet nga Atletiko e Madridit.

 

Kristian Eriksen – Lojtar i Totenhemit, kërkohet nga Reali i Madridit

 

Milinkoviç-Saviç – Lojtar i Lacios, kërkohet nga Mançester Junajtid

 

Aleksander Golovin – Lojtar i CSKA Moskë, kërkohet nga Çelsi

 

Adrien Rabio – Lojtar i PSG, kërkohet nga Barcelona

 

Benxhamin Pavard – Lojtar i Shtutgartit, kërkohet nga Bajerni i Mynihut

 

Kristian Pavon – Lojtar i Boka Xhunions, kërkohet nga Arsenali

 

Timo Verner – Lojtar i Lajpcig, kërkohet nga Bajerni i Mynihut