Teksa të gjithë komentojnë rezultatin e finales së Kupës së Botës, Francë-Kroaci, dhe gjykimin e argjentinasit Pitana, ish-sulmuesi dhe trajneri i Vllaznisë, Edi Martini ka komentuar sjelljen e Presidentes të Kroacisë Koldina Grabar-Kitaroviç.

Pavarësisht se përfaqësuesja e saj humbi, Presidentja kroate vendosi t’i përqafojë lojtarët e të dyja skuadrave. Ky veprim duket se e ka mërzitur Martinin, i cili nëpërmjet një postimi në “Facebook”, shkruan:

“Me gjithë respektin që kam pasur për këtë presidentet kroate, sot ma prishi qefin. S’ka lënë njeri pa ju hedhur në qafe e pa i përqafuar mor arbitrat franceze, Putinin, Makronin, Infantino, Deshamin. Le të tijët që i bëri helaq”, shkruan Edi Martini në “Facebook”./panorama-sport/