Argjentina bëri një paraqitje shumë zhgënjyese në Botërorin “Rusi 2018”. Dhe si pasojë e asaj pariqitjeje trajneri Horge Sampaoli nuk është më në krye të skuadrës.

Megjithatë sipas asaj që raporton “Tuttosport”, shkarkimi i Samapolit ishte më se i drejtë dhe tani Federata Argjentinase duket se e ka gjetur zëvendësuesin e tij.

Do të jetë trajneri aktual i Kolumbisë, Hose Pekerman. Ky do të ishte një rikthim për të drejtuar Argjentinës pasi e kia bërë edhe më parë në vitet, 2004-2006.

Nen drejtimin e Pekerman pritet qe Argjentina te ndryshoje sepse deshtimi ne Boterorin e fundit ka qene vertete zhgenjyes.