Përgjigja dhe kundërpërgjigje. Nuk i është dashur shumë Benzema-së të reagojë ndaj deklaratave të bëra nga De Laurentiis, i cili e ka cilësuar si të “vjetër” sulmuesin e Real Madrid.

“Një tjetër i çmendur në listën time”, ka shkruar Karim në profilin e tij në Instagram, duke cituar deklaratat e numrit një të Napoli-t.

Një përgjigje e ashpër, që largon përfundimisht ish-lojtarin e Lyon nga skuadra e Carlo Ancelotti-t.