Merkato ne futbollin italian ka filluar te behet aktive dhe shpeshhere pjese e saj jane edhe futbollistet me origjine shqiptare.

Entonjo Elezaj eshte njeri prej tyre qe shume shpejt mund te ndryshoje skuader. Ai ka qenë pjesë e Juventust dhe kombëtares shqiptare U-17, U-19, U-21. Ai është rritur në akademinë e bardhezinjve.

Elezaj eshte nje futbollist është i datëlindjes 1996 dhe mosha e tij e re e ka vene ne qender te vemendjes.

Së fundmi ka bërë një paraqitje të mirë në Serinë C duke zbritur në fushë plot 36 ndeshje. 22-vjeçari është pranë kalimit te Katanxaro. Skuadra në fjalë ka nëvojë për një portier dhe kërkon shërbimet e shqiptarit. Elezaj shihet si një poertier me të ardhme.