Në rast se Miralem Pjanic do të largohet, Juventus do të vihet në lëvizje për Paul Pogba.

Pengesa më e madhe është rroga 13 milionë euro në sezon, që francezi merr tek United.

Por bardhezinjtë kanë gati alternativën, nëse nuk arrijnë të marrin ish-yllin e tyre. Bëhet fjalë për Adrien Rabiot, mesfushori 23-vjeçar i PSG.

Muaji gusht pritet te dhuroje shume surpriza ne futbollin italian. Juve nuk ka nder mend te heqe dore serish nga titulli kampion por edhe skuadrat e tjera nuk do qendrojne duarkryq. Priten levizje te rendesishme ne merkato dhe Seria A mendohet te marre dhe me shume vlere.