FIFA ka ardhur me një lajm të mirë për të gjithë ndjekësit dhe futbolldashësit. Qeveria e futbollit Botëror ka bërë një njoftim në faqen zyrtare ku thuhet se të gjitha suveniret e Kupës së Botës do të shiten me 50% ulje.

Këtu përfshihen topa, fanella, gota, kapele dhe shume suvenire të ndryshme që kanë qenë pjesë e kompeticionit në Rusi.

Kështu të gjithë fansat mund të ndihen të kënaqur sepse do të kenë mundësi që të blejnë fanellat e ekipeve të tyre të preferuar më lirë.

https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1021802191210700801?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1021802191210700801&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.panorama.com.al%2Fsport%2Ffoto-pas-boterorit-te-rusise-fifa-vjen-me-nje-lajm-te-mire-per-te-gjithe-tifozet%2F