Laçi do ta ketë gati të pamundur që të ndryshojë diçka në ndeshjen e kthimit me Molden në shtëpi një javë më vonë, pas humbjes së sotme 3-0 në Norvegji.

Të besuarit e Besnik Prengës nuk i bënë dot ballë skuadrës së Solskajer, që e gjeti rrugën e rrjetës që në minutën e 5-të, falë një 11-metërshi të shkaktuar nga Sefgjini. Nga pika e bardhë Haland nuk gaboi.

Për minuta të tëra vendasit dominuan dhe goditën dhe dy herë shtyllën derisa gjetën dhe golin e dytë me anë të Hestad, i cili u tregua vigjilent pas ekzekutimit të një goditje dënimi.

Në fraksionin e dytë bardhezinjtë tentuan që të gjenin golin, por vetëm një rast i Fangajt dhe tentativat nga distanca të Jonuzit dhe Lushkes ishte shumë pak për të ndryshuar diçka në rezultat.

Molde shënoi dhe golin e tretë me anë të Xhejms, i cili u aktivizua në pjesën e dytë, për të marrë një fitore që e hipotekon çështjen e kualifikimit.

Kurbinasit do tentojnë gjithçka në shtëpi, por duket një mision gati i pamundur që të ndodhë përmbysja e madhe, duke parë dhe dominimin në ndeshjen e sotme, por dhe duke ditur forcën e norvegjezëve.

MOLDE 3- LAÇI 0
Shënues: Haland 5′ (penallti), Hestad 24′, Xhejms 79′