Klubi i Tiranës, ka konfirmuar lajmin e bërë publik paraditen e sotme, teksa ka prezantuar qendërmbrojtësin Sedat Berisha.

28-vjeçari ka fituar gjyqin me Vllazninë, duke firmosur kështu me bardheblutë për një sezon, me të drejtë rinovimi dhe për atë pasardhës.

Në të kaluarën Berisha është aktivizuar me Vllazninë, Shkupin dhe Shkëndijën e Tetovës, teksa tani do të mbajë veshur fanellën e 24 herë kampionëve të Shqipërisë.