Mbrojtësi i Veronës, Marash Kumbulla ka folur për mediat italiane për grumbullimin me ekipin e parë të Veronës. Shqiptari, vetëm 18 vjeç luan në pozicionin e qëndërmbrojtësit.

Ai është pjesë e kombëtares U-19. “Është një kënaqësi e madhe për mua të jem në ekipin e parë. Dua të falenderoj trajnerin dhe stafin që më besoj.

Do të ëprpiqëm të punoj dhe të stërvitem në maksimum me përulësi, për ta përmirësuar veten sa më shumë.

Kemi shumë lojtarë në ekip nga të cilët mund të mesosh. I uroj shumë fat të rinjve të Veronës për sezonin e ardhshëm”,u shpreh Kumbulla.