Situata e vështirë e “Special One” gjatë fazës përgatitore ka tronditur lojtarët dhe stafin e Manchester United

dhe po mendojnë për shkarkimin, edhe pse portugezi ka edhe dy vite të mbetura në kontratën aktuale me “djajtë e kuq”.

Zinedine Zidane është në krye të listës së preferencave te klubi britanik.

Sipas burimeve nga “Old Trafford”, thirrja e parë që mund të bëjë United për zëvendësuesin e tij në pankinë është ajo ndaj Zidane.