Pas eleminimit nga Champions League, skuadra e Kukesit do te ndeshet me 9 Gusht ndaj Torpedo Kuatisit, ne fushen e kesaj te fundit, kete here per llogarite e turit te trete Europa League.

Drejtuesit e Torpedos e kane vleresur shume ndeshjen ndaj Kukesit dhe i kane kerkuar Federates gjeorgjiane shtyrjen e ndeshjes se rradhës për kampionat në një datë tjeter.

Ndeshja ndaj Dila Gorit per llogarite e javes se 19 te Evronuli Liga (ekuivalenca e Superliges sone) ishte planifikuar te zhvillohej me date 6 Gusht ne oren 18:00.

Pas javes se 18-te, kundershtari i Kukesit ne Europa League, ndodhet ne vedin e peste ne kampionatin gjeorgjan, me 21 pike, shtate me pak se rivali me i afert Chikhura qe eshte e katerta me 27 pike.

Ndeshja ndaj Torpedos do te zhvillohet ne Tbilisi, ne stadiumin “Mikheil Meskhi”, pasi stadiumi i Torpedos “Ramaz Shengelia” nuk i permbush kriteret e per zhvillimin e ndeshjeve per turin e trete per Europa League.

Ndeshja ndaj Torpedos do te luhet ne oren 21:00 me oren lokale te Gjeorgjise dhe 19:00 me oren tone lokale.
Nderim GOCI