Ndodhi në Afrikën e Jugut dhe viktimë është Sibusiso Mbonani i skuadrës Polokwane City. Veprimi i pazakontë teknik, që konsiderohet edhe poshtërimi i vitit, u bë nga futbollisti Themba Zwane i Mamelodi Sundowns.

Ne futboll ka shume veprime teknike por raste te tilla si ky ne fjale natyrisht qe nuk i deshiron asnje lojtar.

Jo me kot, veprime te tilla gjithmone kane marre edhe jehonen e duhur ne media dhe rrjetet sociale.

Mbonani natyrisht qe nuk do te deshironte kurrsesi qe te kishte ndodhur kjo megjithate kjo tashme ka ndodhur.