Antonio Kasano përbën gjithmonë lajm kur flet. Italiani, i njohur për deklaratat e tij që shpesh herë kanë bërë bujë, në një intervistë për Gazzetta dello Sport, ka prekur të gjitha temat e ditës, që gadishullin apenin.

Cassano, atëherë me Ronaldon te Juventusi, bardhezinjtë e kanë titullin në xhep?
Çështje e mbyllur, të paktën deri në vitin 2022.

Sa gola do të shënojë CR7?
40 gola.

Merkato është ende e hapur. Cilën skuadër sheh pas bardhezinjve?
Vetëm Interin.

Ronaldo është 33 vjeç dhe ka kushtuar 100 milionë. Kush e bëri marrëveshjen, Juventusi apo Reali?
Juventusi, sepse nëse ju merrni lojtarin e dytë më të mirë në botë…

I dyti?
Më i forti mbetet Messi. Por, CR7 te Juventusi është një goditje e madhe dhe ai do t’i shpërblejë bardhezinjtë për gjithçka, si në sport, ashtu edhe në aspektin e parave. Falë golave të tij të shumtë do të vijnë edhe rezultatet, pastaj ne duhet të llogarisim të ardhurat nga fanellat e tij të shitura dhe suvenire të tjera, që lidhen me Ronaldon. Kjo nuk ishte një marrëveshje, por një marrëveshje e madhe.

Ai luante te Real Madridi. A jeni i befasuar nga Juventusi, që e mori Ronaldon?
Jo, sepse e njoh mjedisin. Gjithashtu, e di si vepron Florentino Perez, si i bën llogaritë te Real Madridi. Kur erdhi koha, ai, gjithashtu, largoi Ronaldon (Fenomenin), dhe Beckham. Nuk jam i befasuar se edhe me Cristianon veproi kështu.

Pra, Ronaldon e sheh në situatë më të mirë te Juventusi?
Ai është bërë për Juven. Një superlojtar nga pikëpamja fizike. Ronaldo e do punën e tij dhe nuk lëndohet kurrë.

A do të funksionojë dyshja CR7-Allegri?
Po, Max është i jashtëzakonshëm në menaxhimin e “mostrave” të tilla si Ronaldo.

Por, a do të jetë Ronaldo i mjaftueshëm për Ligën e Kampionëve?
Juventusi nuk është favoriti. Barcelona do të fitojë për mua.

Ronaldo arriti në Seria A, ndërsa Higuain dhe Icardi mbetën në Itali. A i kemi ne mbretërit e golave?
Sidoqoftë, në Spanjë luan Messi.

I cili, në Botërorin e Rusisë ka zhgënjyer…
Një turne i shëmtuar. Messi është 31 vjeç dhe nuk ka pasur një ekip të fortë rreth tij: lojërat nuk fitohen vetëm.

Le të kthehemi në Itali. Na e parashikoni dot podiumin e golashënuesve më të mirë të kampionatit të ardhshëm?
Ronaldo, Higuain dhe Dzeko.

Po Icardi?
I katërti.

Çfarë mendoni për Higuain në Milano?
Juventusi ka bërë një zgjedhje dhe duhet të respektohet. Sipas mendimit tim, Gonzalo mund të luajë me Ronaldon, sepse është një kopje e Benzema.

Po rikthimi i Bonucci në Torino?
Bonucci e njeh mjedisin, Juventusi është shtëpia e tij, do të shërbejë shumë për Ligën e Kampionëve. Caldara duhet të tregojë vlerën e tij në nivele të caktuara. Me Ronaldon në formacion, nuk do të jetë e lehtë për të gjetur vendin e duhur për Dybala.

Pse nuk është Dzeko në podium?
Se ai nuk do të jetë në gjendje të luajë me Schick. Patrik nuk është sulmues i jashtëm. Në 4-3-3 të Di Francesco ka vend vetëm për një.

Edhe Icardi është jashtë treshes suaj ideale. Pse?
Ai shënon shumë dhe për një sulmues kjo është e rëndësishme. Por vetëm shënon. Cilësisht, unë preferoj Dzeko.

Lautaro Martinez?
Për Ausilio është një fenomen, por nuk e di nëse Spalletti do të këmbëngulë t’i bëjë ata që të luajnë së bashku.

Dhe Mertens?
Sarri i “qepi” atij një “kostum” të ri dhe shënoi shumë. Tani do të shohim se çfarë do të bëjë me Ancelottin trajner.