Juventusi është pranë zyrtarizimit të transfertës së sulmuesit anglez Stefi Mavididi. Bëhet fjalë për një talent 20-vjeçar, i cili është produkt i akademisë së Arsenalit.

Herën e fundit që Juventusi ka marrë një talent nga një ekip anglez, rezultatet ishin mëse të kënaqshme, siç ndodhi me Pol Pogban, i cili iu bashkua “Zonjës së Vjetër”, pasi te Mançester Junajtid nuk i besuan.

Një fakt tjetër interesant është se rol kyç në këtë transfertë ka luajtur dhe agjenti shqiptar Nusret Jashari, i cili ishte dhe personi që “orkestroi” dhe transferimin e Shkodran Mustafit nga Sampdoria tek Arsenali dy vite më parë.

Mavididi është një talent interesant, i cili ka qenë për vite më radhë pjesë e grumbullimeve të moshave të “Tri Luanëve”, te Juventusi ai pritet të marrë minuta të rregullta te ekipi B, që këtë vit militon për herë të parë në Serie C.