Luajti në Kupat e Europës me Luftëtarin. U tha se do të luante edhe në kampionat me të, më pas në skenë doli oferta e Teutës së Durrësit por duket se mesfushori shkodran Erjon Vucaj nuk do të luajë as me njërën dhe as me tjetrën.

E ardhmja e ish- futbollistit të Vllaznisë pritet të jetë në Kosovë. Burime pranë këtij futbollisti bëjnë të ditur se Vucaj është shumë pranë arritjes së një marrëveshje me njërën prej ekipeve elitare të futbollit kosovar.

Zyrtarizimi i kësaj lëvizjeje mund të bëhet edhe gjatë ditës së sotme.

Një lëvizje disi e papritur e 27 vjeçarit që duket se ka ndër mend të nisë një aventurë të re jashtë Shqipërisë pas aktivizimit me Laçin, Flamurtarin, Tiranën e Vllazninë.

Me kete te fundit u nda ne menyre paqesore ndonese fillimisht çeshtja shkoi ne Dhomen e Zgjidhjes se Konflikteve por me pas pati nje marreveshje dypaleshe dhe ne fund edhe nje shtrengim duarsh.
© shkodrasport.com