“Zbulohet” identiteti i lojtarëve të ardhur për provë tek Vllaznisë. Dy prej tyre vijnë nga kampionati malazez i futbollit dhe pritet që të testohen nga ana e stafit teknik të kuqebluve.

Tjetri ndërkohë është nigerian dhe po ashtu, edhe ai do të jetë në provë. Po kush janë këto futbollistë? Veljko Vukoviç është 29 vjeç, me origjinë serbe dhe luan si mesfushor krahu.

Kemi të bëjmë me një futbollist që karrierën e ka nisur tek të rinjtë e Partizanit të Beogradit dhe më pas ka luajtur me ekipe të tjerë të Serbisë por edhe Malit të Zi teksa së fundmi ka qenë pjesë e ekipit Sutjeska Nikshiq.

Po nga vendi fqinj ka mbërritur për t’u provuar edhe një futbollist 19 vjeçar i cili së fundmi ka qenë edhe pjesë e kombëtares U-21 malazeze.

Bëhet fjalë për Jovan Jablan që është i gjatë 1.96 me dhe luan në qendër të mbrojtjes. Në sezonin e fundit ka qenë pjesë e Mlladost të Podgoricës ku ka luajtur përkrah të mirënjohur Stefan Cicmil.

Ndërkohë, i ardhur i tretë për provë është një 19 vjeçar nigerian, Beji Amos Anthony. Te tre keta futbolliste pasditen e sotme kane zhvilluar seancen e pare me kuqeblute dhe neser do te vijojne serish proven.\
© shkodrasport.com