Java e parë e Kategorisë Superiore për edicionin 2018-2019 eshte mbyllur tashme. Në 5 ndeshjet e para, u shënuan 3 fitore, dhe 2 barazime.

Ndërkohë, u shënuan vetëm 5 gola në këtë javë që ngriti siparin për sezonin e ri.

Kastrioti, Kamza dhe Skënderbeu, fituan respektivisht ndaj Luftëtarit, Tiranës dhe Partizanit, të treja me të njëjtin rezultat, 1-0.

Ndërkohë, barazim përfunduan dy ndeshjet e ditës së sotme, 1-1 ajo mes Kukësit dhe Laçit, dhe pa gola, sfida mes Teutës dhe Flamurtarit.

Por ajo qe bie ne sy ne kete jave te pare te Kategorise Superiore, eshte mungesa e Vllaznise. Shkodranet ende nuk jane mesuar me kete gje dhe ka shume prej atyre qe nuk e ndjekin me kete kampionat.

Por gjithesi, ky tashme eshte realiteti dhe asgje nuk mund te ndryshohet. Kampionati i Superiores ka nisur dhe më poshtë keni renditjen pas javes së parë te tij: