Igli Tare nuk e harron lehtë atë ndeshje të fundit të sezonit të kaluar kundër Interit, që i hoqi Lacios së tij nga duart kualifikimin në Ligën e Kampioneve.

“Djeg akoma se humbëm ndeshje ndaj një skuadre që goditi asnjëherë. Na mundi me goditje standarde. Ishte një fatkeqësi se ishte një sezon i mirë dhe mund të arrinim Champions.

Këto janë eksperienca që të japin forcë. Tani shpresoj që ta mbyllim me objektivat që kemi në plan këtë vit”, tha drejtuesi shqiptar i Lacios për” SuperSport”.

Lacio e ka nisur keq sezonin, por Tare thotë që ekipi do ta marrë veten dhe duhet të punojë më mirë për të shmangur përsëritjen e problemeve të ngjashme,

“Janë disa minuta blackout të pashpjegueshme siç ishte dje fundi i pjesës së parë ku Napoli barazoi. Duhet të shohim përpara me shumë optimizëm se skuadra ka kualitet dhe pritshmëria është e madhe”, theksoi ai.

Tare ka pranuar se ndjek kampionatin shqiptar, duke përsëritur se nuk i pëlqen ajo që sheh se kampionati është i paravendosur.

“E ndjek me shumë vëmendje por jam shumë kritik sepse janë bërë hapa përpara për sa i përket infrastrukturës, por janë bërë hapa mbrapa.

Ka mbetur i njëjti mentalitet i viteve të shkuara, nga janari më pas nuk e shoh më se çdo gjë është e vendosur në tavolina dhe kjo nuk më ka pëlqyer asnjëherë”, deklaroi Tare./vipsport/