Me një vlerë të skuadrës që nuk ka të barabartë në Itali, ishte e pritshme që Juventus të ketë numrin më të madh të lojtarëve në formacionin e yjeve me vlerën më të lartë të Serisë A.

Plot 6 lojtarë nga 11 janë bardhezinj: Cristiano Ronaldo, Douglas Costa, Dybala, Pjanic, Alex Sandro dhe Cancelo.

Më pas vijnë dy të Napoli-t (Insigne, Koulibaly), një i Lazio-s (Milinkovic-Savic), një i Inter (Skriniar) dhe një i Milan-it (Donnarumma).

Vlera e përgjitshme është: 705 milionë euro./telesport/