Në prezencën e zyrtarëve të klubeve të Kategorisë Superiore të moshave U-19 & U-17 u hodh sot në ambjentet e FSHF, shorti për kampionatin kombëtar të Kategorisë Superiore, për sezonin 2018-2019, për Grupet A dhe B.

Shefi i Sektorit të garave në FSHF, Lysien Nurishmi sëbashku me specialistin e këtij departamenti, Eraldi Shera, realizuan edhe procedurën e hedhjes së shortit.

Secili prej përfaqësuesve të klubeve tërhoqi goglat që korrespondonin në numrin përkatës, si për ekipet e grupit A, ashtu edhe për ato në grupin B.

Sipas asaj çfare kane percaktuar goglat, ekipet e Akademise Vllaznia ne javen e pare do te kene perballje “big” ndaj ekipeve te Shkendise se Tiranes, te cilat kane qene nder rivalet e tyre kryesore gjithe keto vitet e fundit.

Sezoni 2018-2019 i Kategorisë Superiore për moshat do të nisë në datën 2 shtator. Më poshtë do të gjeni edhe kalendarët e plotë të kampionatit:

U-19 Superiore Grupi A Kalendar

U-17 Superiore Grupi A Kalendar