Tomori po përgatitet në Sarandë, ndërkohë që drejtuesit po punojnë për të përforcuar skuadrën edhe me disa lojtarë të tjerë. Objektivi ishte gjetja e një qendërmbrojtësi dhe tashmë e kanë zyrtarizuar një të tillë.

Nga Tërbuni beratasit kanë marrë shkodranin Dritmir Beci, i cili sezonin e shkuar është aktivizuar në 26 takime si titullar me pukjanët. Edhe pse mbrojtës, ai pat shënuar dy gola.

Shkodrani, produkt i moshave të Vllaznisë, ka mbërritur në Berat dhe ka nënshkruar kontratën që e lidh për një vit me Tomorin.

Më pas ka ardhur edhe zyrtarizimi: “Sot Tomori ka nënshkruar marrëveshjen 1 vjeçare me mbrojtësin shkodran Ditmir Beci”.

Tanimë në Berat janë hedhur në kërkim edhe të një tjetër portieri, pasi vetëm Mikel Kaloshi është në dispozicion të stafit teknik për mbrojtjen e katërkëndëshit.

Beci ne fakt e beri te ditur dy dite me pare ne nje prononcim per “Shkodra Sport” beri te ditur se ishte ne bisedime me dy ekipe te kategorise se pare dhe njeri ne fakt paska qene Tomori me te cilin tashme ka firmosur.