Me fitoren 1-0 ne favor te Vllaznise eshte mbyllur pjesa e pare e miqesores qe ajo po zhvillon me Veleçikun.

Autor i golit te vetem ka qene mesfushori Silvio Zogaj ne minuten e 28-te te takimit.

Kuqeblute e kane nisur takimin me kete formacion: Sherri, Gocaj, Gurishta, Borshi, Marku, Krymi, Bilali, Tafili, Lika, Zogaj dhe Hajdari.

Ndersa Veleçiku ne pjesen e pare ka luajtur me Vjerdha, Kaçubi, B. Çokaj, Lami, Hoxha, Bega, Gokaj, Synaj, Pelinku, Toma, D. Çokaj.