Klubi i Rejnxhërsit sapo ka zyrtarizuar Eros Grezdën. Futbollisti i kombëtares sonë ka qenë së fundmi pjesë e Osijek. Kujtojmë që Rejnxhërs drejtohet nga legjenda e Liverpulit, Xherard.

Futbollisti i kombëtares sonë, bëhet nënshkrimi i 14-të për klubin.

Vetë Xherard është shprehur se 23 vjeçari do të jetë një goditje e madhe për klubin dhe tifozët do ta dashurojnë menjëherë sepse është i shpejtë dhe ka eksperiencë me kombëtaren.

Klubi nuk ka bërë të ditur asnjë shumë për transferimin e tij, por vetëm që shqiptari ka nënshkruar për 4 vjet.