Kupa e Shqipërisë ka vite që është kthyer në një kompeticion që nuk vlerësohet kurrë nga skuadrat, madje jo vetëm ato të vogëla që duhet ta qajnë nder që marrin pjesë por edhe ato me tradit,e të tjerat që e kanë fituar këtë trofe.

Sot ne Koplik duhej te zhvillohej nje ndeshje kualifikuese ne mes ekipit vendas dhe atij te Klosit.

Por Klosi nuk ka shkuar në Koplik për të luajtur me Veleçikun, ndonëse vendasit kishin marrë të gjitha masat, e madje kishin shkuaar edhe gjyqtarët nga Lezha të caktuar nga FSHF-ja.

Ne kete menyre, Veleçiku eshte kualifikuar per ne turin e pare sepse e ka fituar ndeshjen me rezultatin aforfe 3-0.

Ne turin e pare, koplikasit do te ndeshen me ekipin e Skenderbeut dhe ndeshja e pare do te luhet pas 10 ditesh ne Koplik.