19-vjeçarët shkodranë kanë njohur sot kundërshtarin me të cilin do të përballen në turin e parë eliminator të këtij kompeticioni.

Shorti u hodh nga trajneri i Juventusit, Masimiliano Alegri i cili për Vllazninë ka peshkuar ekipin e largët të Astanës, nga Kazakistani.

Pergjegjesi teknik i Akademise Vllaznia Alban Neziri, ka qene i pranishem ne Nion ne ceremonine e hedhjes se shortit dhe ka pozuar me Allegrin.

Nuk dihet nese e ka falenderuar per “gjetjen” e ketij kundershtari apo ka berr te kunderten, megjithate ky tashme eshte realitet.

Vllaznia U-19 do te ndeshet ne kete kompeticion me kazakistanasit e Astanes.