Ditën e djeshme u zhvillua një ndeshje e nxehtë në Pogodircë midis vendasve të Malit të Zi dhe Serbisë. Skuadra e Serbisë arriti të dominonte dhe fitonte me kundërshtarin në shtëpinë e vetë me rezultatin 0-2. Por ajo që të gjithë i druheshin, ndodhi.

Me gjithë masat e marra para ndeshjes, përsëri në tribuna pati përplasje të forta midis tifozëve malazezë dhe atyre serbë. Nuk dihet se kush e ka provokuar këtë sherr, por ky eshte realiteti.

Serbet kane triumfuar ne fushen e lojes por kjo duket se nuk u ka pelqyer tifozeve malazeze qe mund te kene reaguar, megjithese nuk eshte shume e qarte nese jane provokuar nga kundershtaret apo jo.

Ajo qe mbetet eshte ngjarja e shemtuar. Ndeshjet e futbollit po shfrytezohen serish per sherre dhe ngjarje te shemtuara te cilat jo vetem qe nuk i ofrojne popujt, por perkundrazi i largojne edhe me shume me njeri- tjetrin.