Vllaznia ne basketboll per femra ka arritur nje tjeter fitore ne kampionat. Ajo eshte surpriza e deritanishme e Grupit A sepse sot korri suksesin e dytë në kampionat në po kaq ndeshje të luajtura, duke mundur 66-53 Elbasanin në fushën e këtij të fundit.

Një ndeshje në përgjithësi e dominuar nga mikeshat shkodrane, që patën një epërsi të lehtë gjatë gjithë kohës, duke luajtur më mirë dhe e merituan fitoren.

Ky sukses ngjit Vllazninë në krye të renditjes, me 4 pikë të plota ashtu sikurse ekipi i Sh.K.B.Tiranës, ndërsa Elbasani pësoi humbjen e dytë dhe mbyll renditjen.

Nje nisje e tille e kampionatit nga ekipi i drejtuar nga trajneri Bledar Gjeçaj padyshim qe eshte shume pozitive dhe me kete ecuri, duket se ajo do te shkoje e sigurte drejt arritjes e objektivit per te qene ne mes kater ekipeve me te mira te kampionatit.

Basketboll – Kategoria e Parë, Femra Grupi A, java e dytë (12 tetor)

Studenti – Sh.K.B. Tirana, 60-99

E shtunë, 13 tetor

Elbasani – Vllaznia, 53-66

Sh.B.Tirana – Flamurtari, 66-58

Renditja: Sh.K.B.Tirana 4 pikë (2/0), Vllaznia 4 pikë (2/0), Flamurtari 3 pikë (1/1), Sh.B.Tirana 3 pikë (1/1), Studenti 2 pikë (0/2), Elbasani 2 pikë (0/2).