Ne barazim pa gola me rezultatin 0-0 eshte mbyllur pjesa e pare e ndeshjes ne mes Shenkollit dhe Vllaznise.

Duhet thene se pjesa e pare nuk ka dhuruar ndonje loje te bukur. Madje kane qene vendasit ato te cilet kane shfaqur me shume deshire.

Madje Shenkolli ka rrezikuar me shume duke krijuar 2-3 momente te rrezikshme ne porten e Vllaznise.

Kjo e fundit duhet thene se ka rrezikuar shume pak ne keto 45 minuta te kesaj pjese te pare.

Keshtu, ne porte eshte Sherri ndersa ne mbrojtje po luan katershja e perbere nga Gocaj, Ignat, Zeqaj dhe Gurishta.

Ne mesfushe nderkohe e kane nisur nga fillimi Krymi, Tafili, Bilali dhe Hajdari ndersa ne sulm eshte braziliani Zhunior i mbeshtetur nga Zogaj.

Kujtojme se ndeshja Shenkolli- Vllaznia po luhet pa tifoze per shkak te denimit te fushes se Shenkollit.

www.shkodrasport.com