Tashme nuk ka me dilema. Trajneri i Vllaznise ka perzgjedhur edhe formacionin me te cilin do te nise ndeshjen ndaj Shenkollit.

Keshtu, ne porte do te jete Sherri ndersa ne mbrojtje do te jete katershja e perbere nga Gocaj, Ignat, Zeqaj dhe Gurishta.

Ne mesfushe nderkohe do ta nisin nga fillimi Krymi, Tafili, Bilali dhe Hajdari ndersa ne sulm do te jete braziliani Zhunior i mbeshtetur nga Zogaj.

Me kete 11-she Vllaznia do te tentoje suksesin e shtate rradhazi ne kete kampionat.

Kujtojme se ndeshja Shenkolli- Vllaznia do te luhet pa tifoze per shkak te denimit te fushes se Shenkollit.