Që Real Madrid është në krizë të thellë e ka dëshmuar edhe humbja e turpshme sot kundër Barcelonës me rezultat 5 me1 në kuadër të La Ligas. Menjëherë pas ndeshjes, radio spanjolle “Estadio” ka thënë se Julen Lopetegui pritet të shkarkohet nga detyra në orët e ardhshme.

“Mund të themi se në orët e ardhshme do të shkarkohet Lopetegui. Klubi do ta zëvendësojë atë me Antonio Conten dhe do ta prezantojë nesër në ora 13:00”, thotë Radio Estadio.

Humbja e sotme ndaj Barcelones ka qene shumë e bujshme dhe pak përgjegjësi. Këtë të bën të mendosh trajneri Lopetegui me deklaratat e bëra pas ndeshjes. Trajneri ka disa ndeshja që nuk sjell rezultate të mira për Realin dhe tani duket se rrezikon më shumë se kurrë shkarkimin.

Ai tha pas ndeshjes së nuk do të japë dorëheqjen, por kjo nuk do të thotë se ai nuk do të largohet nga Madridi. Pra mundësia ekziston ende. Mund të kemi edhe një shkarkim që është në dorë të presidentit Perez.