Zinedine Zidane ka dërguar një mesazh tifozëve të Juventus, i cili i ka bërë me krahë.

“Shpresoj të vij në Torino se shpejti, të shpenzoj pak kohë me ju.”

Francezi ka luajtur me “Zonjën e Vjetër” për pesë sezone gjatë karrierës së tij në fushën e blertë dhe është folur për një rikthim të tij në “Allianz Stadium” si trajner.

Zizou është momentalisht pa ekip pas dhënies së dorëheqjes si trajner i real Madrid-it. Në një video të postuar shfaqet Zidane duke thënë:

“Jam këtu me Cristianon nga Madrid-i dhe dua t’ju përshëndes të gjithëve. Shpresoj të vij në Torino së shpejti të shpenzoj pak kohë me ju. Forza Juve!”

Epo dhuratë më të bukur në këtë 21 vjetor, nuk mund të merrte Juventusi./telesport/