Vllaznia e ka mbyllur me fitore pjesen e pare ndaj Vores. Kuqeblute kane fituar me rezultatin 1-0 me gol te shenuar nga kapiteni Lika ne minuten e 31-te.

Ndonese Vllaznia e nisi ne sulm ndeshjen, kane qene miqte ata qe kane krijuar rastin me te rrezikshem, madje edhe kane derguar topin ne rrjete, por goli eshte anulluar per pozicion jashte- loje.

Ka qene minuta e 5-te kur pas krosimit nga e djathta, Sejdini me koke e dergon topin ne rrjete por anesori ka ngritur flamurin per pozicion jo te rregull te tij.

Pas ketij momenti eshte Vllaznia qe kontrollon lojen megjithate i mungojne rastet ne porten e Mehidrit.

Gjithsesi ne ‘31 rezultati do te zhbllokohej. Nje top i krosuar nga e dhjathta prej Gocajt, mbet ne zone dhe aty Lika me te majten e dergon ne rrjete.

Vllaznia: Sherri, Gocaj, Ignat, Zeqaj, Gurishta, Bilali, Tafili, Lika, Hajdari, Zogaj e Zhunior. Tr: H.Lika

Vora: Mehidri, Allmeta, Deliallisi, Dimo, Mashi, Myslimi, Mziu, Peqini, Sejdini, Thaçi, Veliaj. Tr: G. Çani