Skuadra e Realit të Madridit duket se tashmë i ka humbur shpresat me mbrojtësin brazilian Marselo. Me shumë gjasa Marselo në merkaton e Janarit do të jetë një lojtar i Juventusit dhe kjo ka bërë që gjërat që të lëvizin te Reali i Madridit.

Tashmë presidenti Florentino Perez është hedhur në veprim që së bashku me klubin të gjejnë një mbrojtës të denjë për të zëvendësuar brazilianin. Bëhet fjalë për mbrojtësin 22-vjeçar të Vijarealit, Alfonso Pedraza. Lojtari me paraqitjet e tij të mira ka bërë që t’i shkojnë pas disa skuadra. Tashmë një tentativë për të marr mbrojtësin në Janar është një opsion i hapur më madrilenët.