Zlatan Ibrahimovic vijon suksesin e tij në MLS duke bërë për vete të gjithë Amerikën Veriore dhe përvetësuar çmime. Kështu, pasi fitoi çmimin e “Të ardhurit të ri” më të mirë, Ibrahimovic, sikurse shihet nga profili zyrtar i MLS në SHBA, ka fituar së fundmi edhe çmimin për golin më të bukur të vitit të shënuar në Major League Soccer.

Bëhet fjalë për golin e realizuar nga suedezi më datë 31 mars, në ndeshjes mes Los Angeles Galaxy e i Los Angeles FC, që korespondon edhe me takimin debutues të Ibrahimovic në kampionatin amerikan.

Një gol spektakolar i realizuar thuajse nga mesi i fushës, në djagonale dhe në parabolë.