Alexandar Mitrovic ka realizuar “Panenka-n” më të shëmtuar të historisë së futbollit.

Gjatë derbit ballkanas mes Serbisë dhe Malit të Zi, vendasit fitojnë një penallti tepër të dyshimtë në minutën e 38’.

Ai që e mori përsipër ishte sulmuesi i Fulham në Premier League. Por goditja e tij ishte për t’u harruar.

Ai tentoi të bënte një “Panenka” kundër portierit Petkovic, por goditja e tij ishte për t’u harruar, me topin që përfundoi mbi traun e portës.