Sfida mes Manchester United dhe Arsenalit u mbyll në barazim 2 me 2, por përveç rezultatit ajo që tërhoqi më shumë vëmendje ishte veprimi i trajneri portugez, Jose Mourinho, shkruan Albeu.com.

Shpeshherë i vendosur në qendër të kritikave nga mediat, për veprimet e tij jo të hijshme këtë herë ka ndodhur e kundërta.

Aksidentalisht ai ka goditur me top një fëmijë, por ai ka treguar menjëherë anën e tij njerëzore duke u çuar dhe duke i kërkuar falje djaloshit që po ndiqte ndeshjen.

https://twitter.com/Troll__Footbal/status/1070439335969865728?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1070439335969865728&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.cna.al%2F2018%2F12%2F06%2Fgoditi-me-top-djaloshin-gjesti-i-mourinhos-u-duartrokit-nga-te-gjithe-tifozet%2F